• alaplitso@tobb.org.tr
  • E-Posta
  • +90 372 378 69 10
  • Telefon

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası

Zonguldak - Alaplı TSO

Alaplı ticaret ve sanayi odası sanayi ve ticaret bakanlığının 1995/30 sayılı onayıyla kurulmuş olup ilk kurucu başkanlığını Özer YAZICIı, başkan vekilliğini Macit YAMAN üyeliklerini de rahmetli Tahsin GÖKGÖZ ve İbrahim ÇALIŞKAN’dan oluşan dörtlü heyet kısa süre içersinde çalışmalarını tamamlayıp 120 üye ile TSO Alaplı da faaliyetlerine başlamıştır. 

1996 ocak ayı içerisinde ilk seçimlerini tamamlamış meclis başkanlığını Sedat ATALAY yönetim kurulu başkanlığını ise Özer YAZICI 3 dönem olmak üzere görev yapmışlardır. Şuan ise odamızın üye sayısı 850 dir.2013  yılı haziran  ayından itibaren yönetim kurulu başkanlığı görevini Recep Ocak Meclis başkanlığı görevini Yüksel Koçak  ve Genel Sekreterlik görevini ise Taner ARSLAN yürütmektedir. 

Odamızın başlıca görevleri arasında devlet sorumluluğunda almış olduğu görevleri en iyi en doğru şekilde ve zamanında yerine getirerek sanayi ve ticaret alanında uluslar arası rekabet gücünü artırmaya verimliliği ve ekonomik büyümeyi hızlandırmaya yönelik her türlü bilginin sürekli ve düzenli olarak kullanılabilir olmasını sağlayarak üyeleri arasında ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun olarak yapılmasını sağlamak ve üyelerinin ufkunu açmaktır. 

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası.

Değişen, Gelişen ve Büyüyen bir Alaplı...

Bize Ulaşın
  • Değerler
  • Misyonumuz
  • Vizyonumuz
Kalite sistemini benimsemiş, sürekli gelişmeyi hedefleyen, üyeleri, çalışanları ve çevresindekilerin tavsiyelerini eleştirilerini ve isteklerini değerlendirerek karar alan, mevzuat ve yönetmeliklere uygun şekilde; ilkelerine, taahhütlerine, çalışma prensiplerine sadık olan, meslek etiğini ve taahhüdünü koruyan, üyelerine ve içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluk sahibi bir kurum olmak.
Üyemiz olan kuruluşların; verimli, kaliteli, gelişen, dünya ile rekabet edebilen, çevre koruma bilinciyle davranan kurum olmaları için; bilimsel dayanağı olan her türlü destek, eğitim ve çalışmayı sağlayan; aynı zamanda bölgenin ve ülkenin ekonomisine katkı sağlayacak biçimde, yaşam kalitesini yükselterek çağdaş ve özgün bir yapıya ulaşmasında öncülük eden ve yön veren bir kurum olmak.
Sürekli Gelişen, Çağdaş Yönetim Anlayışı ile Yönetilen, Fikirlerine Değer Verilen, Farklılıklar Yaratan, Marka Haline Gelmiş Lider Bir Oda Olmak.